Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Bulgaria (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Pierpaoli
Pierpaoli

Pierpaoli

(45 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Anthyllis Lavender Shower Gel - 250 ml Anthyllis Lavender Shower Gel - 250 ml Anthyllis Lavender Shower Gel - 250 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Anthyllis Lavender Shower Gel - 250 ml

    No reviews
    Regular price €5.59
    Unit price€19.28 /kg
    View details
  • Anthyllis Fluoride-free Children's Toothpaste with Strawberry - 75 ml Anthyllis Fluoride-free Children's Toothpaste with Strawberry - 75 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Anthyllis Fluoride-free Children's Toothpaste with Strawberry - 75 ml

    No reviews
    Regular price €5.79
    Unit price€7.72 /100ml
    View details
  • Anthyllis Hair Conditioner with Flax Seed Extract and Rice Protein - 200 ml Anthyllis Hair Conditioner with Flax Seed Extract and Rice Protein - 200 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Anthyllis Hair Conditioner with Flax Seed Extract and Rice Protein - 200 ml

    1 review
    Regular price €5.79
    Unit price€2.90 /100ml
    View details
  • Anthyllis Shampoo for Frequent Hair Washing - 250 ml Anthyllis Shampoo for Frequent Hair Washing - 250 ml Anthyllis Shampoo for Frequent Hair Washing - 250 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Anthyllis Shampoo for Frequent Hair Washing - 250 ml

    1 review
    Regular price €5.99
    Unit price€23.96 /L
    View details
  • Baby Anthyllis Liquid for Cleaning Surfaces in Contact with the Baby - 500 ml Baby Anthyllis Liquid for Cleaning Surfaces in Contact with the Baby - 500 ml Baby Anthyllis Liquid for Cleaning Surfaces in Contact with the Baby - 500 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Baby Anthyllis Liquid for Cleaning Surfaces in Contact with the Baby - 500 ml

    No reviews
    Regular price €5.19
    Unit price€10.38 /L
    View details
  • Pierpaoli Intimate Hygiene Lotion with Organic Thyme Extract - 350 ml Pierpaoli Intimate Hygiene Lotion with Organic Thyme Extract - 350 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Intimate Hygiene Lotion with Organic Thyme Extract - 350 ml

    1 review
    Regular price €4.99
    Unit price€14.26 /L
    View details
  • Pierpaoli Organic Dishwasher Tablets - 25 Pieces Pierpaoli Organic Dishwasher Tablets - 25 Pieces
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Organic Dishwasher Tablets - 25 Pieces

    1 review
    Regular price €7.69
    Unit price€0.31 each
    View details
  • Pierpaoli Bioconte Gentle Intimate Hygiene Lotion with Rose Hydrolate - 300 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Gentle Intimate Hygiene Lotion with Rose Hydrolate - 300 ml

    No reviews
    Regular price €4.79
    Unit price€15.97 /L
    View details
  • Pierpaoli Bioconte Lip Balm with Raspberry Seed Oil - 15 ml Pierpaoli Bioconte Lip Balm with Raspberry Seed Oil - 15 ml

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Lip Balm with Raspberry Seed Oil - 15 ml

    No reviews
    Regular price €3.59
    Unit price€23.93 /100ml
    View details
  • Pierpaoli Ekos Shampoo with Sweet Almond Extract - 500 ml Pierpaoli Ekos Shampoo with Sweet Almond Extract - 500 ml Pierpaoli Ekos Shampoo with Sweet Almond Extract - 500 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Ekos Shampoo with Sweet Almond Extract - 500 ml

    1 review
    Regular price €5.19
    Unit price€10.38 /L
    View details
  • Pierpaoli Bioconte Thermal Protection Spray for Hair with Rose and Proteins - 100 ml
    10% off

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Thermal Protection Spray for Hair with Rose and Proteins - 100 ml

    No reviews
    Sale price €5.29 Regular price €5.89
    Unit price€52.90 /L
    View details
  • Anthyllis Intimate Hygiene Liquid with Blueberry Extract - 300 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Anthyllis Intimate Hygiene Liquid with Blueberry Extract - 300 ml

    No reviews
    Regular price €6.49
    Unit price€21.63 /L
    View details
  • Pierpaoli Bioconte Baby Face, Hand, and Intimate Hygiene Wash for Children - 300 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Baby Face, Hand, and Intimate Hygiene Wash for Children - 300 ml

    No reviews
    Regular price €4.79
    Unit price€15.97 /100ml
    View details
  • Pierpaoli Bioconte Lip Balm with Cocoa Butter and Almond Oil - 15 ml Pierpaoli Bioconte Lip Balm with Cocoa Butter and Almond Oil - 15 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Lip Balm with Cocoa Butter and Almond Oil - 15 ml

    No reviews
    Regular price €3.39
    Unit price€226.00 /L
    View details
  • Pierpaoli Bioconte Moisturising and Soothing Aloe Vera Body Gel - 150 ml

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Moisturising and Soothing Aloe Vera Body Gel - 150 ml

    No reviews
    Regular price €5.89
    Unit price€39.27 /L
    View details
  • Pierpaoli Ekos Laundry Liquid with Lavender - 2000 ml Pierpaoli Ekos Laundry Liquid with Lavender - 2000 ml Pierpaoli Ekos Laundry Liquid with Lavender - 2000 ml Pierpaoli Ekos Laundry Liquid with Lavender - 2000 ml

    Pierpaoli

    Pierpaoli Ekos Laundry Liquid with Lavender - 2000 ml

    No reviews
    Regular price €14.59
    Unit price€7.30 /L
    View details
  • Pierpaoli Bioconte Hand Cream with Moisturising Glycerine and Chamomile Hydrolate - 75 ml Pierpaoli Bioconte Hand Cream with Moisturising Glycerine and Chamomile Hydrolate - 75 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Hand Cream with Moisturising Glycerine and Chamomile Hydrolate - 75 ml

    No reviews
    Regular price €3.59
    Unit price€7.18 /100ml
    View details
  • Pierpaoli Bioconte Bathing Lotion for Babies and Children 2in1 - 500 ml

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Bathing Lotion for Babies and Children 2in1 - 500 ml

    No reviews
    Regular price €6.79
    Unit price€13.58 /L
    View details
  • Anthyllis Hand and Face Wash with Red Grape Phytocomplex - 300 ml Anthyllis Hand and Face Wash with Red Grape Phytocomplex - 300 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Anthyllis Hand and Face Wash with Red Grape Phytocomplex - 300 ml

    No reviews
    Regular price €5.79
    Unit price€19.30 /L
    View details
  • Pierpaoli Ekos Dishwashing Liquid, Orange - 500 ml

    Pierpaoli

    Pierpaoli Ekos Dishwashing Liquid, Orange - 500 ml

    No reviews
    Regular price €3.49
    Unit price€6.98 /L
    View details
  • Pierpaoli Ekos Baby Bath Lotion for Babies and Children, No Tears - 400 ml Pierpaoli Ekos Baby Bath Lotion for Babies and Children, No Tears - 400 ml Pierpaoli Ekos Baby Bath Lotion for Babies and Children, No Tears - 400 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Ekos Baby Bath Lotion for Babies and Children, No Tears - 400 ml

    No reviews
    Regular price €6.89
    Unit price€17.23 /L
    View details
  • Pierpaoli Anti-Aging Cream with Rose and Hyaluronic Acid - 50 ml Pierpaoli Anti-Aging Cream with Rose and Hyaluronic Acid - 50 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Pierpaoli Anti-Aging Cream with Rose and Hyaluronic Acid - 50 ml

    1 review
    Regular price €6.99
    Unit price€13.98 /100ml
    View details
  • Baby Anthyllis Body Olive - 100 ml Baby Anthyllis Body Olive - 100 ml Baby Anthyllis Body Olive - 100 ml Baby Anthyllis Body Olive - 100 ml
    Sold out

    Pierpaoli

    Baby Anthyllis Body Olive - 100 ml

    No reviews
    Regular price €7.79
    Unit price€7.79 /100ml
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 2
  • 1
  • 2
  • Next

Pierpaoli is an Italian natural cosmetics company offering the Ekos and Anthyllis lines. With organic and plant-based formulations for hair and body care, Pierpaoli delivers Italian natural beauty with environmental consciousness.

Italian Natural Beauty

Pierpaoli creates cosmetics that combine Italian formulation expertise with natural, often organic ingredients. The Ekos line focuses on effective hair care with plant-based actives, while Anthyllis provides gentle solutions for sensitive concerns like dandruff. The brand's commitment to naturalness extends to eco-friendly packaging and sustainable practices.

Pierpaoli Products at Medpak

At Medpak, we offer Pierpaoli's natural hair care. The Ekos line includes Hair Mask with Hydrolysed Moringa Seed Proteins for intensive nourishment and Hair Conditioner with Aloe Vera and Shea Butter for hydration and softness. Moringa proteins strengthen hair while aloe and shea provide deep conditioning.

The Anthyllis line features Anti-dandruff Shampoo with Sage and Nettle Extract, using traditional herbs known for scalp-soothing and purifying properties.

Why Choose Pierpaoli

Pierpaoli delivers Italian natural cosmetics with effective plant-based formulations. The brand's Ekos and Anthyllis lines address specific hair concerns naturally. For those seeking natural Italian hair care with quality botanical ingredients, Pierpaoli provides eco-conscious beauty.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Bulgaria (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart